Czy powinieneś inwestować w kryptowaluty?Jeśli dotarłeś do tego miejsca, to prawdopodobnie zdecydowałeś, że chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w kryptowaluty. Jak przedstawiliśmy powyżej, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić. Ważne jest, abyś edukował się przed podjęciem decyzji. Przestrzeń kryptowalutowa jest wysoce nieuregulowana i niezwykle ryzykowna, więc musisz upewnić się, że rozumiesz ryzyko związane z tymi aktywami przed zaangażowaniem jakichkolwiek pieniędzy.

Dlaczego powinieneś teraz inwestować ?

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś wskoczyć na bandwagon kryptowalut. Po pierwsze, kryptowaluty są dostępne dla każdego. Nie ma scentralizowanej instytucji, która decyduje, kto może lub nie może uczestniczyć. Jeśli masz fundusze do dyspozycji, możesz łatwo się zaangażować. Innym powodem, aby wejść teraz, jest to, że kryptowaluty są bardzo zmienne. Jako takie, oczekuje się, że w dłuższej perspektywie będą zwiększać wartość. W rzeczywistości eksperci przewidują, że kryptowaluty staną się głównym aktywem inwestycyjnym w najbliższej przyszłości. Ponieważ coraz więcej osób zaczyna handlować kryptowalutami, popyt na te cyfrowe aktywa wzrośnie, a więc i cena. Innym powodem, dla którego powinieneś rozważyć inwestowanie w kryptowaluty teraz, jest to, że środowisko regulacyjne jest nadal niejasne w wielu krajach. Jeśli zainwestujesz teraz, unikniesz podlegania dodatkowym wymogom regulacyjnym, które mogą zostać nałożone w przyszłości.

Ryzyko związane z inwestowaniem w kryptowaluty

Teraz, gdy zbadaliśmy zalety inwestowania w kryptowaluty, pozostaje tylko przyjrzeć się ryzyku z tym związanemu. Fakt, że kryptowaluty są nieuregulowane, oznacza, że istnieje niewielka ochrona inwestorów. Dotyczy to nie tylko ICO, ale ogólnie kryptowalut. Kryptowaluty są również bardzo trudne do wykorzystania jako środek płatniczy. Dzieje się tak dlatego, że aby komuś zapłacić, muszą zostać przeliczone na lokalną walutę. Ten proces może trwać kilka dni, co czyni je słabym wyborem dla codziennych transakcji. Wartość kryptowalut jest również bardzo zmienna. Oznacza to, że ich wartość ulega dużym wahaniom. Może to być zarówno zaletą, jak i wadą. Z jednej strony pozwala inwestorom na szybki zysk poprzez handel kryptowalutami, ale z drugiej strony może również prowadzić do dużych strat, jeśli zainwestujesz w niewłaściwą kryptowalutę. Wreszcie, inwestowanie w kryptowaluty może być ryzykowne, ponieważ cyberprzestępcy celują w inwestorów kryptowalutowych bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj inwestorów.