Najważniejsze powody, dla których ogrzewanie promiennikowe jest lepsze od konwencjonalnegoNa obecnym konkurencyjnym rynku nieruchomości, właściciele i zarządcy nieruchomości muszą znaleźć sposoby na utrzymanie przystępnego czynszu dla najemców. Chociaż znalezienie nowych sposobów na obniżenie kosztów operacyjnych i zwiększenie wydajności nie jest łatwe, istnieje kilka dostępnych opcji. Jedną z nich jest zmiana konwencjonalnych systemów grzewczych na ogrzewanie promiennikowe. Ogrzewanie promiennikowe zmniejsza zużycie energii (a tym samym koszty) nawet o 70 procent w porównaniu ze standardowym systemem z wymuszonym obiegiem powietrza, który ogrzewa większość dzisiejszych domów.

To bardziej wydajny sposób ogrzewania domów.

Po wejściu do domu, ciepłe powietrze z systemu ogrzewania powietrznego unosi się do góry, gdzie jest ponownie spychane w dół przez wentylator. Proces ten jest nieefektywny energetycznie i zużywa dużo energii elektrycznej. Ogrzewanie promiennikowe jest bardziej wydajne, ponieważ ciepłe powietrze pozostaje tam, gdzie zostało rozprowadzone.

Jest ono bezpieczniejsze dla mieszkańców i gości

Promienniki ciepła to jedna z najbardziej bezpiecznych opcji ogrzewania. Nie ma ryzyka pożaru lub oparzeń z grzejnikami na podczerwień. Sprawdzają się one również w małych pomieszczeniach. Grzejniki podczerwieni mogą być używane na podłodze, stole lub przy łóżku i mogą być umieszczone na każdej powierzchni, która jest ciepła w dotyku. Jeśli szukasz bezpiecznego i skutecznego sposobu na ogrzanie domu podczas mroźnych miesięcy zimowych, grzejnik na podczerwień jest świetną opcją. Urządzenia te działają poprzez emitowanie fal energii podczerwieni do powietrza, które odbijają się od przedmiotów i wracają do urządzenia, ogrzewając je. Przy prawidłowym użytkowaniu te zaawansowane technologicznie cuda mogą zapewnić użytkownikom ciepłe temperatury bez ryzyka wywołania pożaru (o ile przestrzega się wszystkich środków ostrożności).

Zapobiega powstawaniu pleśni i grzybów, jednocześnie zmniejszając ilość alergenów.

Ciepło promieniujące, będąc bardziej spójne w temperaturze, zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów. Może to być poważny problem w domach, w których stosuje się ogrzewanie z wymuszonym obiegiem powietrza, ponieważ temperatura powietrza wdmuchiwanego przez kanały ulega wahaniom. Zarodniki pleśni i inne alergeny mogą być również zmniejszone poprzez ogrzewanie promiennikowe, ponieważ system utrzymuje stałą temperaturę zapobiegając dużym zmianom temperatury (a tym samym mniejszej ilości kurzu).

Jego instalacja jest przyjazna dla środowiska.

Ogrzewanie jest głównym wydatkiem energetycznym dla większości właścicieli domów. Podczas gdy systemy z wymuszonym obiegiem powietrza na gaz ziemny lub propan lub olej są tańsze w instalacji początkowej niż ogrzewanie promiennikowe, są one mniej wydajne. Ogrzewanie promiennikowe wykorzystuje mniejszy zapas energii elektrycznej, co pozwala zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie. Ponadto, zużywa mniej energii do utrzymania stałej temperatury w domu, więc jest bardziej przyjazny dla środowiska niż konwencjonalne ogrzewanie.