Sposoby na nawilżenie włosów bez użycia dodatkowych produktów.Utrzymanie zdrowych włosów bez przeciążania ich produktami może być wyzwaniem. Upały, wilgoć i ogólne nadużycia, jakich codziennie doświadczają Twoje włosy, sprawiają, że ich nawilżenie nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście, istnieje wiele sposobów na to, aby Twoje włosy były szczęśliwe bez użycia specjalnego szamponu czy odżywki. Oto 8 prostych sposobów na nawilżenie włosów bez użycia dodatkowych produktów. Te wskazówki mogą wydawać się oczywiste, ale z pewnością sprawią ogromną różnicę w wyglądzie Twoich włosów i ich samopoczuciu każdego dnia. Jeśli jesteś gotowa pozbyć się tych wypełnionych chemią produktów i postawić na te naturalne rozwiązania, czytaj dalej, by odkryć, jak w prosty sposób możesz nawilżyć swoje włosy bez dodawania do nich niczego innego.

Zwiększ częstotliwość zabiegów wzmacniajacych

Najważniejszym krokiem, jaki możesz podjąć w swoich staraniach o nawilżenie włosów, jest ich właściwe odżywienie. Większość ludzi nie poświęca wystarczająco dużo uwagi odżywce do włosów, ale jest ona tak ważna dla utrzymania zdrowych i nawilżonych włosów.

Odżywki odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu zdrowych włosów. Ich zadaniem jest pokrycie włosów i skóry głowy warstwą ochronną, która pomaga zmniejszyć uszkodzenia powstałe w wyniku codziennego życia. Kiedy odżywiasz włosy, dodajesz pasmom wilgoci, co zmniejsza ich puszenie się i sprawia, że włosy wyglądają i są gładsze w dotyku.

Jeśli poważnie myślisz o zdrowiu swoich włosów, powinnaś je odżywiać po każdym myciu. Najłatwiejszym sposobem na to jest użycie odżywki bez spłukiwania. Tego typu produkty są przeznaczone do pozostawienia na włosach po umyciu i zawierają więcej substancji nawilżających niż zwykłe odżywki.

Przestaw się na szampony, które nie wysuszają włosów

Szampony są stworzone do mycia włosów, ale mają też tendencję do pozbawiania ich naturalnych olejków. To może sprawić, że włosy będą suche, zniszczone i pozbawione blasku. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele szamponów, które obiecują, że nawilżą Twoje włosy.

Możesz także dodać do szamponu odrobinę odżywki, by zapewnić włosom więcej nawilżenia. Stosowanie szamponu nawilżającego lub odżywki raz lub dwa razy w tygodniu, pomoże zachować zdrowy wygląd i nawilżenie włosów.

Upewnij się, że nie używasz zbyt wiele tych produktów. Jeśli użyjesz ich zbyt dużo, mogą one sprawić, że włosy staną się bardziej suche i uszkodzone. Jeśli masz tłuste włosy, pomocne może okazać się użycie szamponu o mniejszym stopniu nawilżenia, aby zrównoważyć naturalne olejki włosów.

Nałóż żółtka na włosy, gdy są jeszcze mokre

Kolejny hack włosów, które mogą być stosowane przez każdego, niezależnie od rodzaju włosów, jest zastosowanie żółtek jaj do włosów, gdy jest jeszcze mokry po umyciu go. Można to zrobić raz w tygodniu, lub jakkolwiek często chcesz. Najlepsze jest to, że ten hack jest całkowicie bezpłatny i wymaga tylko dwóch składników, które prawdopodobnie już masz w swojej kuchni: jajko i woda.

Najpierw oddziel żółtko od białka. Następnie, nałóż żółtko na dolną połowę włosów, upewniając się, że pokryjesz nim końcówki. Możesz nałożyć żółtko za pomocą grzebienia o szerokich zębach lub palcami. Pozostaw na około 15 minut, a następnie spłucz wodą. Ten hack jest wielki dla każdego, kto ma suche lub uszkodzone włosy, jak to pomoże nawilżyć i wzmocnić go.

Zwróć się ku naturalnym olejkom, takim jak oliwa z oliwek i olej kokosowy

Jeśli chcesz wziąć swoją rutynę nawilżania na następny poziom, możesz spróbować przełączyć się na naturalne oleje, takie jak oliwa z oliwek i olej kokosowy. Są one świetne do nawilżania włosów, gdy są sparowane z odżywką nawilżającą.

  • Oliwa z oliwek: Ta oliwa jest pełna przeciwutleniaczy i może pomóc wzmocnić Twoje włosy. Zawiera również substancje nawilżające, które pozostawiają włosy jedwabiste i gładkie.
  • Olej kokosowy: Ten olej zawiera witaminy E i C, a także minerały, takie jak żelazo, potas i magnez. Jest to bogaty i nawilżający olej, który jest świetny dla wszystkich rodzajów włosów.

Zablokuj wilgoć dzięki odżywce nawilżającej

Jeśli chcesz dodać swoim włosom trochę dodatkowego nawilżenia, możesz spróbować użyć odżywki nawilżającej. Produkty te zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić włosom dodatkowe nawilżenie, a jednocześnie pomóc wyeliminować puszenie się włosów.

Jeśli masz włosy kręcone, dodanie im dodatkowego nawilżenia może być jeszcze ważniejsze. Włosy suche i kręcone są często o wiele bardziej suche niż włosy proste.

Możesz również spróbować dodać do swojej odżywki dodatkową porcję oleju kokosowego, aby dodać nieco więcej nawilżenia. Stosowanie odżywki nawilżającej raz lub dwa razy w tygodniu, może okazać się bardzo pomocne w utrzymaniu nawilżenia i zdrowia Twoich włosów.